Намирането на подходящия човек за съжителство не е лесно и когато изглежда, че двама души са обречени един на друг, се оказва, че това не е съвсем вярно. Проблемът може да бъде решен чрез обсъждане и проверка на 5-те критерия, преди да започнете нещо.
Любовта, връзките и бракът не са лесни неща. Не е лесно да намерим някого, с когото не само да се разбираме първоначално, но и да можем да си представим бъдеще заедно. За съжаление, бързо изпадаме в типично поведение – прехапваме си езиците и пренебрегваме това, което не ни харесва, за да не провалим вечерта. Все пак в един момент ще трябва да спрем да премълчаваме проблемите и да се преструваме, че всичко е наред. Намирането на партньор изисква откритост и честност, както и разговори по теми, които двойките обикновено избягват.
Говорете за говорене за всичко
Също толкова важно, колкото да говорите за проблеми, е да разберете дали можете да работите заедно, за да разрешите проблемите и да постигнете компромис, който е от полза и за двама ви. Въпреки че съдържанието на проблема се променя по-късно във връзката – в началото е просто разочарование, че другият закъснява за среща или различни желания къде да отидем на пътуване през уикенда, но след няколко години това може да се промени. работа, преместване или финансови проблеми – те трябва да разберат дали можете да функционирате заедно като двама възрастни, без да се чувствате като жертва или мъченик.
Ще трябва да се научиш да спориш
Ако единият от вас се оплаче на другия, другият може да реагира остро, защото се чувства несправедливо критикуван или контролиран. Така че те са изправени пред предизвикателството дали и двамата могат да забавят, когато разговорите станат емоционални. Ако някой от вас се ядосва лесно, той трябва да поработи от своята страна на уравнението – трябва да се научи да не обвинява другия за гнева си, а съзнателно да се справя със собствените си емоции.
Но ако той прави всичко възможно и все още не може да контролира гнева си, това е червен флаг, на който и двамата трябва да обърнете внимание. Пренебрегването на това означава, че един от вас може да стане жертва на насилие.
За съжаление, бързо изпадаме в типичното поведение на срещи: прехапваме си езиците и игнорираме това, което не ни харесва, за да не провалим вечерта. Все пак в един момент ще трябва да спрем да премълчаваме проблемите и да се преструваме, че всичко е наред. Намирането на партньор изисква откритост и честност.
Споделяте ли същата визия и ценности?
Говорете за бъдещето, за да видите дали вижданията ви за бъдещето са еднакви: бихте ли искали да имате деца? Къде бихте искали да живеете? Повярвайте как съвпадат идеите за постигане на цели като притежаване на ферма, живот в друга държава, стартиране на стартиращ бизнес или писане на книга. Ще успеят ли да подкрепят мечтите си?
Имате ли същите очаквания?
Големи теми като политика или религия обикновено се разглеждат отрано. Но ежедневието е пълно с по-малки, но също толкова важни въпроси, които трябва да бъдат поставени на масата и разрешени: Как балансирате нуждата от време заедно и времето за себе си? Имате ли същата философия за парите, работата, отглеждането на деца или очакванията за ролята на голямото семейство или чистотата? Как можете да се подкрепяте, когато сте стресирани?
Чувствате ли се сигурни във връзката си?
Това е може би най-важният критерий от всички. Да се чувствате достатъчно сигурни, за да водите тези разговори, е ключът към създаването на дългосрочна интимност. Често проблемът може да сте вие - може би някаква минала травма ви пречи да се справите или да се доверите на ситуацията. Затова обърнете внимание дали другият е достатъчно грижовен и състрадателен, за да ви помогне да излезете от зоната си на комфорт и да излекувате емоционални рани. Ако обаче проблемът не е във вас, а в реакцията на другия, която ви кара да бъдете прекалено предпазливи, това е сериозен предупредителен знак, който не трябва да се пренебрегва.