Множество изследвания в областта на психологията показват, че изневярата от страна на мъжете е доста често срещан факт.
Също така резултатите ясно и ясно показват, че е необичайно представителите на силния пол да бъдат верни само на една жена!
Поради това възниква много интересен въпрос: „Трябва ли да простя на съпруга си за изневяра?“
Мненията на анкетираните дами са разделени. Някои хора казват „Да“, а други „Не“. Нека да разгледаме аргументите и за двете позиции.
Аргументи в полза на прощаването на изневярата
Първото и основно нещо, което отбелязват привържениците на „опрощаването на изневярата“: прошката е необходима на самата жена. И е много трудно да се спори с това! Няма значение дали ще остане омъжена за този мъж или не, но моралната тежест ще стане много по-малка. И следователно ще има по-малко стрес.
В името на възможността за изграждане на други, по-здрави и хармонични отношения. Друг факт, който не трябва да се отхвърля, е възможността да изградите свой личен живот след предателството на съпруга.
В крайна сметка никой не може да гарантира, че предателството няма да стане редовно и че вашият любим човек няма да се превърне в тиранин.
Ето защо, ако решите да се разделите с измамник, все пак трябва да му простите. Най-малкото в името на възможността да бъдете щастливи с друг човек.
В името на собствената защита и почтеност. Ако започнем от факта, че според експертите мъжете са полигамни, тогава изневярата за тях се превръща в своеобразна техника за управление на собствената им жена.
Повечето от аргументите на мъжете, които са изневерили: „Тя е твърде скучна“, „Исках разнообразие, но с нея е невъзможно“, „Омръзна ми от нея“ и т.н.
Тоест представителите на противоположния пол намират огромен брой причини, за да оправдаят предателството си. И го постави като вина пред жена си.
Следователно човек трябва да прощава. Но само за да се защитя. В крайна сметка отдавна е доказано, че манипулацията постепенно разрушава личността на жертвата. И тя престава да бъде човекът, който е била преди.
В името на общата материална собственост. Може да изглежда твърде цинично, но съвременният свят е много жесток по този въпрос. Много често, за съжаление, жените са финансово зависими от половинката си.
Следователно тук ще трябва да простите само в името на запазването на „придобито имущество в съвместен брак“. Защото скандалите могат да доведат до пълна загуба на обичайния проспериращ живот.
Страх от разрушаване на стария живот и необходимостта от изграждане на нов. Страхът е много, много силна емоция, която може да провокира човек към различни действия. Особено ако се отнася до разрушаването на старото и началото на новото. В този случай около 99% от жените ще предпочетат да простят на своя „изневеряващ“ съпруг, но само за да запазят илюзията за стабилност, спокойствие и благополучие.
Аргументи срещу прошката
Използване на предателството на съпруга ви като стимул да продължите напред. Струва си да се отбележи, че някои жени не прощават предателството само поради причината, че душевната болка им помага да се подобрят: да изградят собствен бизнес, да подобрят собствените си умения, да променят външния си вид и т.н.
За тях прошката е признак на слабост. В крайна сметка, ако простят, те ще загубят един вид „източник на сила“.
Изневярата е инструмент за манипулация от страна на съпругата. Да, да, това се случва.
Една жена използва самия факт на предателство, за да манипулира съпруга си чрез чувство за вина.
Целите, преследвани от една жена, могат да бъдат различни: от получаване на пълен контрол върху действията на съпруга си до нежеланието самостоятелно да решава собствената си съдба и да вземе съдбоносно решение.